Plynový kotol na vykurovanie Buderus Logamax plus GB 072

Plynový kotol na vykurovanie Buderus Logamax plus GB 072

Buderus Logamax plus GB 072-14

Cena:

 
999,00

na otázku

Kúpiť

Buderus Logamax plus GB 072-14 + 120l zásobnik

sada obsahuje zásobnik, regulátor RC 25, prepoj.sada, vonkajšia sonda

Cena:

 
1 683,00
Kúpiť

Buderus Logamax plus GB 072-24

Cena:

 
1 099,00

na otázku

Kúpiť

Buderus Logamax plus GB 072-24 + 120l zásobnik

sada obsahuje zásobnik, regulátor RC 25, prepoj.sada, vonkajšia sonda

Cena:

 
1 783,00
Kúpiť

Logamax plus GB072 pod kompaktným krytom ukrýva plynový kondenzačný
kotol vysoko efektívne detaily, ktorých súčet môže mať iba jeden výsledok:
redukovaná spotreba pri maximálnom komforte!

  • vysokoúčinná kondenzačná technika s normovanými stupňami využitia až 109 %
  • šetrí energiu a znižuje emisie
  • nízka spotreba energie v pohotovostnom režime
  • miliónkrát overený robustný výmenník tepla zo zliatiny hliníka a kremíka s nízkou citlivosťou voči znečisteniu
  • jednoduchá údržba vďaka dobrému prístupu ku komponentom
  • trojcestný prepínací ventil TÚV
  • možnosť dopojenia externého zásobnika
Označenie kotlaGB 072 - 14GB 072 - 24
Rozmery kotla v/š/h/840/440/350 mm840/440/350 mm
Rozsah výkonu2,9 - 14 kw6,6 - 23,8 kw
Hmotnosť prázdneho kotla43 kg43 kg

Dobre nastavený plynový kotol na vykurovanie

Logamax plus GB072 je od ovládacej jednotky po základný regulátor nastavený na komfort. Najväčší dôkaz sa kladie na obsluhu, ale aj na úvodné nastavenie a uvedenie do prevádzky. Preto má základný regulátor C20 intuitívny pohyb v menu, veľké tlačidlá a veľký, dobre osvetlený displej s ľahko zrozumiteľnými symbolmi.

Flexibilný kotol na vykurovanie

Kúrenie, ktoré môžete umiestniť prakticky hocikde - Logamax plus GB072 nie je iba mimoriadne kompaktný, ale je aj schválený pre rôzne systémy prívodu vzduchu/ odvodu spalín. Pre vás to znamená, že môžete nezávisle od komína kotol inštalovať skoro všade.

Teplá voda rýchlo a výdatne

Komfort je tiež, keď máte vždy k dispozícii teplú vodu v požadovanom množstve. Buderus ponúka rôzne riešenia, ktoré môžete s kotlom Logamax plus GB072 kombinovať do spoločného systému. Môžete sa rozhodnúť pre kombinované prístrojem ktoré vodu zohrievajú priamo pri prietoku, čím ušetríte miesto. Môžete si vybrať aj zásobník teplej vody Logalux. Táto možnosť je vhodná. keď máte vysokú potrebu teplej vody.

Z efektívneho bude ešte efektívnejší

Kombinovať, rozširovať, modernizovať. S Buderusom a kotlom Logamax plus GB072 máte všetky možnosti otvorené. Všetko v ňom je totiž výborne pripravené na kombináciu s prídavnými zdrojmi tepla, napríklad so solárnym systémom. Všetky systémové komponenty sú navzájom dokonale zosúladené, čo znamená ešte väčšiu úsporu energie!

Efektívny kotol Buderus

V porovnaní so staršími zariadeniami je plynový kotol Buderus Logamax plus GB072 až o 30% úspornejší. Aby bola dosiahnutá takáto úspora, bola použitá najmodernejšia vykurovacia technika. Napríklad efektívnejšie vykurovacie čerpadlo, alebo mimoriadne robustný výmenník tepla zo zliatiny hliníka s  kremíkom, ktorý už dlho preukazuje svoju výkonnosť.

Nižšia spotreba elektrickej energie

Kotol Logamax plus GB072 presvedčí vysokým stupňom využitia až o 109% vďaka inteligentnej kondenzačnej technike, ktorá získava prídavné teplo z pary horúcich spalín. Buderus ale myslel ešte ďalej. A to, na spotrebu elektrickej energie. Napríklad v režime Stand-by, keď nie je potrebné kúrenie. Aj tu je spotreba energie nižšia ako u porovnateľných prístrojov.

Kliknutím na obrázok sa dostanete na servisnú zónu

ako sme Vás v predchádzajúcom liste informovali, spoločnosť Buderus Vykurovacia technika spol. s r.o. k 1.4.2011 zanikla zlúčením do spoločnosti Robert Bosch spol. s r.o.

V rámci tejto zmeny, ktorá v ostatných európskych krajinách už prebehla a je logickým vyústením spojenia silných značiek pod jeden právny subjekt, by sme Vás chceli bližšie oboznámiť so zmenami a dosahoch na pozíciu značky Buderus na Slovensku v budúcnosti.

Cieľom zlúčenia všetkých značiek v oblasti obchodovania firmy Bosch Thermotechnik na Slovensku je spojenie distribučných aktivít značiek Buderus a Loos pod vedením pána Ing. Mariána Bédiho. Obidve značky, ktoré svojimi produktmi zastávali už v predošlých desaťročiach popredné miesto na slovenskom trhu, budú kumulovať svoje aktivity pod spoločnou strechou spoločnosti Robert Bosch spol. s r.o.. Vďaka tomu bude pod značkou Buderus poskytovaná ešte rozsiahlejšia ponuka pre zákazníkov. Aj naďalej Vám budú k dispozícii všetci odborníci obidvoch značiek, ktorí sú Vám z minulosti veľmi dobre známi. Rozsiahle portfólio ponúkaných zariadení obsahuje produkty a systémové zariadenia vykurovacej techniky od kotlov najmenších výkonov až po priemyselné systémy. Neodmysliteľnou časťou tejto ponuky sú inovatívne produkty z oblasti regeneratívnej a alternatívnej energie, kde spoločnosť Bosch takisto patrí k vedúcim firmám na svetovom trhu.